Sufle çokollate

Reference Number
RF159197
Title
Sufle çokollate
Description
Përbërësit:
300 gr çokollatë
250 gr gjalpë
4 vezë
4 të verdha veze
120 gr sheqer
120 gr miell
 
Hedhim në një tas të madh vezët, të verdhat e vezëve dhe sheqerin. I rrahim me mikser derisa të shkumëzohen. Shkrijmë në banjëmari çokollatën dhe gjalpin, i përziejmë mirë dhe i hedhim në tasin ku rrahëm vezët. Vazhdojmë përzierjen me mikser, derisa masa të homogjenizohet e të dalë ngjyrë kafe e çelët. Në vazhdim, shtojmë miellin  pak nga pak, duke vazhduar përzierjen . E hedhim suflenë në një formë të posaçme dhe e pjekim në furrën 220° Celsius  për 6-8 minuta. Sufleja e pjekur është nga jashtë si kek, por nga brenda e njomë. Konsumohet menjëherë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2555 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind