Parfe krokante

Reference Number
RF161434
Title
Parfe krokante
Description
Ëmbëlsirë për Krishtlindje
Një recetë e freskët, e shijshme dhe shumë e thjeshtë për t'u përgatitur. Pak përbërës, të cilët e bëjnë këtë ëmbëlsirë një pjatë të shkëlqyer për festat e Krishtlindjes, me krokant bajamesh, që është sfondi i tavolinave tona për festa.
Përbërësit:
 
bajame të plota me lëkurë 140 g
sheqer 80 g
vezë 8 copë
sheqer 50 g
liker amareto 2 lugë
pana 300 g
kakao sipas dëshirës
 
Përgatitja:
 
Njomni bajamet me ujë dhe sheqerosini në tigan me 80 g sheqer derisa të bëhet karamele. Lërini të ftohen mbi kartë furre dhe copëtojini me thikë. Rrihni të verdhat e vezëve me 50 g sheqer. Shtojini likerin dhe bajamet. Rrihni panën dhe shtojani përbërjes. Rrihni të bardhat e vezëve dhe shtojini në fund mbi përbërjen. Lëreni në frizer. Zbukurojeni me kakao pluhur.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1868 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind