Kek me karota

Reference Number
RF249592
Title
Kek me karota
Description
Përbërësit:
500 gr karota
3 lugë kafeje maja buke
2 filxhanë çaji miell
2 lugë kafeje kanellë
½ lugë kafeje arrë moskat
½ lugë kafeje karafil
½ filxhan çaji arra
½ filxhan çaji rrush i thatë
1 filxhan çaji sheqer
1 filxhan çaji vaj luledielli
4 vezë
Vaj dhe miell për tepsinë
 
Pastrojmë karotat, I grijmë në rende dhe i përziejmë me rrushin e thatë dhe beharnat. Rrahim në mikser vezët me sheqerin, shtojmë vajin e lulediellit, i përziejmë mirë dhe në vazhdim hedhim miellin, sodën, masën me karota dhe arrat. E vendosim masën në një formë ose tepsi të lyer me vaj dhe miell. E pjekim në 180° Celsius për 40-50 minuta. E lëmë të ftohet para se ta servirim. E shoqërojmë kekun me kos të rrahur me sheqer, kanellë dhe karafil.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2032 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind