Dardhë me mjaltë

Reference Number
RF142717
Title
Dardhë me mjaltë
Description
Ëmbëlsirë festash për çeliakët
Ja një recetë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë ëmbëlsire për festat: dardhë me mjaltë
 
Koha e përgatitjes: 30 min
 
Përbërësit:
3 dardha
3 lugë sheqer
3 lugë mjaltë
Përgatitja :
Fillojmë nga dardhat që duhet të jenë të forta: futini brenda një tenxhere me ujë: Kur të ketë valuar, ulni pak flakën dhe lërini të zien për 20 min.
Mbas kësaj periudhe, shtoni sheqerin dhe vazhdoni të zini për 10 minuta. Hiqini dardhat nga zjarri dhe kullojini. Merrni 4 lugë nga lëngu i zierjes dhe shkrini në të mjaltin: përziejeni mirë dhe vëreni mënjanë të ftohet. 
Shërbeni dardhat ne një tas duke i shoqëruar me një lugë salce mjalti.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1626 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind