Cheese cake me luleshtrydhe

Reference Number
RF319979
Title
Cheese cake me luleshtrydhe
Description
Përbërësit:
Për bazën; 250 gr biskota të thjeshta, 100 gr gjalpë i shkrirë.
Për kremin; 1 pako vanilje, 600 gr krem djathi (Philadelphia),250 ml pana e ëmbël, 6 lugë sheqer, 400 gr luleshtrydhe, 6 lugë gjelle sheqer kaf.
Për bazën; Një tavë 23 cm me fund të çmontueshëm e mbulojmë me letër pjekjeje. Biskotat i fusim në një qese dhe i shtypim me ndihmën e një hapësi petësh. I hedhim biskotat e shtypura në tas dhe i përziejmë me gjalpin deri sa bëjmë një brumë të fortë. E hapim në formën që përgatitëm në fillim dhe pasi e mbulojmë me qese e vendosim në frigorifer për 1 orë.
Për mbushjen: Vendosim kremin e djathit, sheqerin dhe panën në një tas dhe i përziejmë së bashku me mikser elektrik deri sa të përzierja të jetë perfekte. Pastaj e hapim këtë përzierje mbi shtresën e biskotave me ndihmën e një spatule dhe e vendosim në frigorifer të mbuluar me qese të hollë për një natë.
30 minuta para servirjes i presim luleshtrydhet sipas dëshirës dhe i spërkasim me sheqerin kaf. Cheese Cake e nxjerrim nga forma në një pjatancë dhe e mbulojmë me luleshtrydhet e prera. 
E presim në feta dhe e servirim.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1713 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind