Vendi i dasmës: detajet që nuk duhen harruar

Description
Rregulli i parë është që nuk duhet të entusiazmohemi për një vend përpara se të verifikohen disa kritere që do të kenë një ndikim të madh për mjedisin e dasmës suaj.
Kështu, të paktën bëjini vetes të gjitha pyetjet e mëposhtme: Është e lehtë për të shkuar: a ka mundësi për të fjetur atje apo në ndonjë hotel aty pranë? A e keni vendin vetëm ju në dispozicionin tuaj? A është salla e mjaftueshme për numrin e të ftuarve? (Llogarisni mesatarisht 1m2 për person të ulur për ngrënien dhe 0,5m2 për person në këmbë në koktej). A ka zgjidhje të mundshme në rast se bën kohë e keqe? A mund të zgjidhni vetë menunë, pijet apo DJ-in? A ka tryeza, karrige, enë, frigiorifer, ngrohje, kondicioner apo edhe parking në vendin e dasmës? Në çfarë ore fillon dhe mbaron qiraja e lokalit? A ka ndalime të tilla si për pirjen e duhanit, instalimin e audios apo zhurmat pas mesnatës?
 
Gjithashtu, informohuni për çështjet e pastrimit si dhe për kushtet financiare të marrjes së sallës me qira. Sa më të qartë që të jeni, aq më të qetë do të jeni në ditën e dasmës.
Reference Number
RF159576
Title
Vendi i dasmës: detajet që nuk duhen harruar
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1724 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind