Dekoracioni i tryezës së dasmës

Reference Number
RF876514
Title
Dekoracioni i tryezës së dasmës
Description
Versioni tradicional: amatorët e konvencioneve zgjedhin në përgjithësi një kompozim me lule. Një buqetë gjigande që qëndron në qëndër të çdo tryeze ose tufa të vogla lulesh të shpërndara në të gjithë tryezën.
Trendi: Pjata pasqyrë ku vendosen mini qirinj të cilët krijojnë një lojë të bukur drite dhe refleksesh.
 
Origjinal: Akuariume të rrumbullakta me peshq të kuqë (që më vonë u jepen fëmijëve.)
Shandanë të mëdhenj ose qirinj që qëndrojnë në sipërfaqen e ujit të vaskave të mbushura me ujë.
Vazo drejkëndëshe dhe të tejdukshme apo vazo të vjetra ku krijojmë një kompozim origjinal: petale lulesh, kurora të ndritshme, etj.
 
Me buxhet të vogël: zgjidhen bukuritë natyrore të stinës duke krijuar vetë zbukurime: degë të bredhit, kalli gruri apo misri, limonë jeshilë e të verdhë, pisha apo gjethe të thata të bukura, mollë...
 
Kujdes: Mos zgjidhni buqeta tepër të mëdha lulesh për të mos penguar shikimin. Të ftuarit tuaj pa dyshim që kanë të drejtë të shohin njëri-tjetrin në sy. Në rast se ju pëlqen madhështia, zgjidhni vazo shumë të larta transparente ku kalojnë drita dhe shikimet. Në përgjithësi, qëndra e tryezës është më impresionuese në tryezën e nderit.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1895 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind