Këshilla për ëmbëlsirat e dasmës

Reference Number
RF376901
Title
Këshilla për ëmbëlsirat e dasmës
Description
Momenti i ëmbëlsirës së darkës suaj të dasmës është po aq i rëndësishëm sa edhe fustani i nuses. Më poshtë do t’ju japim disa këshilla se si të mbarojë sa më bukutr darka e dasmës.
Kur duhet vendosur për ëmbëlsirën e dasmës?
Mos u shqetësoni. E mira do të ishte që ta zgjidhni ëmbëlsirën gjashtë muaj përpara dasmës. Pastiçieri duhet t’ju japë një mostër për ta provuar. Krahasoheni dhe provojeni në familje.
 
Porcione të mëdha apo të vogla?
Kujdes! Mendohuni mirë për sasinë dhe madhësinë e tortës në momentin kur bëni porosinë. Mos bëni porosi për sasi tepër të mëdha. Në përgjithësi, pjesa më e madhe e të ftuarve nuk ka uri në momentin e ëmbëlsirës.
 
E pse jo dy ëmbëlsira?
Pse të kufizoheni vetëm me një ëmbëlsirë? Mund t’u krijoni mundësi të ftuarve të provojnë dy ëmbëlsira. Në fillim një ëmbëlsirë të lehtë dhe më vonë, gjatë mbrëmjes, një ëmbëlsirë të madhe. Një gjë e tillë do të vlerësohej shumë nga të ftuarit.
 
Provoni të jeni origjinalë
Tradicionalisht, është nusja ajo që zgjedh ëmbëlsirën sipas shijeve të saj. Lërini të lira fantazinë dhe dëshirat tuaja. Nuk është e thënë që të përdorni tortat klasike të dasmave. Mund të zgjidhni një tortë amerikanë të kompozuar me shumë kate apo një kombinim ëmbëlsirash.
 
Momenti i ëmbëlsirës
Mendoni për skenografinë e momentit të ëmbëlsirës: fishekzjarrë, muzikë, hedhje lulesh, konfeti, trëndafilash. Asgjë nuk mund të jetë e tepërt për këtë moment kaq të rëndësishëm të darkës.
 
Për çdo stinë ëmbëlsira e duhur
Kini parasysh datën e dasmës kur të vendosni për ëmbëlsirën. Në periudhën e verës, për shëmbull, evitoni ëmbëlsirat që nuk e durojnë nxehtësinë.
  • Current rating: 5
  • Total votes: 1
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1994 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind