Ëmbëlsirat

Reference Number
RF820058
Title
Ëmbëlsirat
Description
Edhe pse pastiçeria e dasmës mbetet gjithnjë e lidhur me traditën, është e qartë se ndikime të reja (sidomos anglo-saksone) kanë filluar të krijojnë ndryshime.
Në specialitetet, dekorin dhe dizainin e ëmbëlsirave, nuk mungojnë idetë për të modernizuar menunë, për të tërhequr bashkëshortët e ardhshëm dhe për të mrekulluar të ftuarit.
 
Specialitetet
Tortat klasike të shijshme në gojë kanë pësuar shpesh një ndryshim të thellë të pamjes. Tani u jepet rëndësi formave gjeometrike (kon, piramidë, kub, cilindër) apo simbolike.
 
Tani përdoren aroma të çuditshme (mente, klementinë, etj.), por duke evituar aromat shumë të veçanta (erëzat, kërpudhat).
Mund të përdoret torta e zakonshme duke ekuilibruar kakaon me frutat.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1956 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind