Lulet e nuses

Reference Number
RF154228
Title
Lulet e nuses
Description
Zgjedhja e luleve të nuses bëhet në dyqanin e luleve. Ka disa rregulla që duhen ndjekur për të përmbushur misionin për “buqetën e nuses”. Ja disa prej tyre:
Për të shmangur çfardo surprize të mundshme, pyeteni në avancë shitësin tuaj të luleve për disponibilitetin e tij për ditën e dasmës. Pyetja: “Bëni buqeta nusesh?” duhet të jetë në krye të listës së informatave që duhet të merrni nga tregtari i luleve.
Jepini kohë vetes për të marrë shumë informacione të nevojshme për zgjedhjen e buqetës së luleve, si për shembull:
A ka ai ndonjë katalog me buqetat që ka realizuar? Nëse po, a mund ta shihni?
Çfarë çmimesh ka? A ka çmime më të larta në varësi të luleve? Ka ulje çmimesh për pjesën tjetër të luleve? Etj.
A ka ndonjë model të përcaktuar apo i realizon buqetat sipas dëshirës së nuses? Duhet të diskutoni për dëshirat tuaja, zgjedhjet tuaja, t’i tregoni fotografi të marra nga interneti, etj.
Si do të dorëzohet buqeta me lule në ditën e dasmës? (si dhe dekoracioni i luleve, në rast nevoje)
Mos vendosni menjëherë, me përjashtim të rastit kur shitësi i luleve është një artist, mik i familjes apo specialist i njohur.
 
Krahasoni shitësat e ndryshëm të luleve. Zgjedhja duhet bërë si nga pikëpamja financiare ashtu edhe nga pikëpamja e vlerësimit dhe ndjenjës.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2172 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind