Titulli

Reference Number
RF190424
Title
Titulli
Description

We Speak Science Academy  (WSSA) eshte academia e We Speak Science, Institut jo-fitimprures, qellimi i te cilit eshte te mbeshtesi profesionistet dhe studentet ne karrieren e tyre.

Gjate WSSA, studentet dhe profesionistet do te jene ne kujdestari te Dr Zallit. Gjate vitit ata do te trajnohen dhe do te marrin disa kurse te ndryshme ne fushen e mjekesore/shkencore.  Disa nga kurset perfshijne:

Cancer Cell Biology, Biochemistry, Genetics, Immunology, Laboratory Research si edhe kurs: Si Te Aplikosh per Master/Ph.D. ne Universitete etj.

Ne fund te kursit, studentet dhe profesionistet e WSSA do te marrin nje certifikate ne emer te WSS, si edhe mbeshtetje akademike (leter reference bazuar ne suksesin e studentit gjate vitit akademik ne WSS) nga Dr. Zalli.

Studentet do te udhetojne edhe ne Angli per te shkuar ne Universitetin e Cambridge ku do te marrin nje kurs nga profesoret me te mire ne bote. Ne fund te kursit, studentet marrin edhe nje certifikate nga Universiteti i Cambridge.

Periudha ne WSSA zgjat 1 vit. Te gjithe profesionistet dhe studentet duhet te aplikojne duke derguar email ne detinazalli5@gmail.com me CV-ne e tyre bashkengjitur.

Aplikimet jane te hapura dhe mbyllen ne 15 dhjetor 2018. Me shume informacione do tu shkruajme ditet e ardhshme.

PS: Per profesionistet dhe studentet qe nuk kane njohuri te gjuhes angleze WSSA ofron edhe kurse IELTS Online

 

Location
Country
Albania
State
Qarku i Tiranes
City / Zone
Tirana
Address
Adresa
Additional information
  • Current rating: 5
  • Total votes: 6
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 962 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address (Albania, Qarku i Tiranes, Tirana, Adresa) via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind