Panele diellore dhe Boliere Leonardo Da Vinci

Nr. Referencës
RF958605
Titulli i njoftimit
Panele diellore dhe Boliere Leonardo Da Vinci
Përshkrim
                                 
BOLJER ELEKTRIK Leonardo da Vinci
Boljeret elektrik Leonardo da Vinci ndertohen ne baze planesh nderkombetare. Firma jone,pervec boljereve konvencional(vertikal, horizontal,dysheme),nderton nje lloj boljeri te ri i cili ka mundesine te funksionoje tek  te 4 pozicionet(verikal, horizonta,djathtas-majtas ,dysheme),duke zgjedhur lidhjen e sakte te tubave te hyrjes-daljes te ujit.Ky novacion perben patent nderkombetare e ven ne rregull nga firma jone.
KARAKTERISTIKA TEKNIKE BOLJERESH
 1. Mbeshtjellesja e jashtme esht prej llamarine DKP STALL 37-2,trashesie 0,80mm.
 2. Boja e jashtme behet me puder elektrostatike ne furr boje ne 200grad C.
 3. Voze e ujit ndertohet me llamarin DKP STALL 37-2,trashesie 2,50mm dhe esht me smalt per mbrojtje kundrra ndryshkut.
 4. Rezistenca elektrike (4000W/220 V) eshte e ndertuar prej bakri qe te kete percjellshmeri te shkelqyer por dhe qendrueshmeri tek zmadhimet-ndrojtjet.
 5. Termostati eshte katerpole qe te ndrepres dhe faze dhe neutral ne rast mbinxehje.     
ENERGJIE TE DYFISHT-(BOLJER)-TRE POZICIONESH
Boljeret e dyfisht te Leonardo da Vinci ndertohen ne baze te planeve si me siper.Mbajn gjithashtu spiral 6 metershe nga tube 1/2polsh.Firma jone, pervec boljereve konvencional me energji te dyfisht(vertikal,horizontal,dysheme), ndertojn nje lloj boljeri te ri me energji dhe mbulese te dyfisht , i cili mundet te pozicionohet ne 3 pozicione (vertikal djathtas ,vertikal majtas dhe dysheme), duke ndrryshuar vetem lidhjen e tubacinevete hyries-daljes te ujit.
BOLJERET PRODHOHEN NGA 120LIT DERI NE 300LIT
 
BOLJER (DUSHI)ME NGROHJE DHE KORENT
KARAKTERISTIKA TEKNIKE
 1. Mbeshtjellja e jashtme esht prej llamarine DKP STALL37-2 trashesie 0,80mm.
 2. Boja e jashtme behet me puder elektrostatike ne furre boje ne 200 grad C.
 3. Voze e ujit ndertohet me llamarine trashesie 2.50m dhe eshte kundra ndryshkut.
 4. Rezistenca elektrike (3000W/220V) esht e ndertuar prej bakri qe te kete percjellshmeri te shkelqyer.
 5. Termostati eshte katerpole qe te nderpres dhe faze dhe asnjanes ne rast mbinxehje.
 6. Vend djegje: Mbeshtjellesja e jashtme prej llamarine DKP trashesie 1,50 mm me boje te jashtme elektrostatike per temperatura te larta. Pjesa e brenshme e djegjes ndertohet prej argjile zjarrdurues me rezistenc te madhe.
 
 
 
KARAKTERISTIKA TEKNIKE PASQYRASH
 1. Korniza pasqyre prej profil bakri special me ndertim hermetik ne menyre qe te shmangen mungesa nxehtesis .
 2. Xham trashesie 4mm me kristal special per thithje perfekte te rrezatimit djellor.
 3. Siperfaqe termike speciale e ndertuar prej bakri e pershtatur te e gjith gjatesia e tubave prej bakri per rezultate te larta.
 4. Hidroskelet teresisht prej bakri.
 5. Izolimi i pasqyres esht i perber me pambuk guri i presuar me trashesi 50mm.
 
KARAKTERISTIKA TEKNIKE BOLJERESH
 1. Voze uji prej pllakez celiku ST37-2 trashesie 3mm e mbrojtur perbrenda prej uji te paster dhe te shendetshme si dhe per te mos u ndryshkur kurr.
 2. Percjelles nxehtesie e nje qarku te mbyllur pasqyrash me veshje te dyfisht.
 3. Izolimi:shkum trashesie 50mm dendesie 35-40.
 4. Kapak i jashtem prej INOX te pa ndrryshkur lloj304.
 5. Valvule avullimi e nje qarku te mbyllur pasqyrash.
 6. Rezistenca elektrike 4KW ,me termostate katerpole sigurese 80C, per perdorim dhe si boljer elektrik.
 7. Anode magnezi per mbrojtje kundra gerryerjes.
 8. Dalje e ujit te nxeht.
 9. Hyrje e qarkut te mbyllur.
 10. Hyrje e ujit te ftoht.
 11. Spiral prej bakri per lidhje me ngrohjen qendrrore(me energji te trefisht).
 12. Tube plotesimi i lengut kundrangritjes.
 
 
  
  
 
Vëndndodhja
Vendi
Albania
Qarku
Qarku i Elbasanit
Qyteti / Zona
Elbasan
Adresa
Elbasan
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 469 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Kushtet e kredisë:
Kredia
Afati i kredisë
vite/muaj
Norma e interesit
%
Fillimi i pagesës
Rivendos
Pagesat e kredisë
Plotësoni formën e kërkuar në të majtë dhe klikoni mbi "llogarite shumën"
Forma periodike e pagesës
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar (Albania, Qarku i Elbasanit, Elbasan, Elbasan) nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj